VHS na DVD

CZĘSTE PYTANIA

W jakiej rozdzielczości są nagrywane płyty ?

Nagrywamy płyty DVD w standardzie PAL 720x576 pikseli i 25 obrazów na sekundę. Jest to optymalny format dla tego typu taśm.

Jeśli kaseta nagrana jest w formacie NTSC, przegrany materiał również będzie w formacie NTSC, czyli 720x480 pikseli et 29.97 obrazów na sekundę.

Jaką długość nagrania maksymalnie można zapisać na zwykłej płycie dvd ?

2 godziny na zwykłej płycie DVD. Gdybyśmy zwiększyli ten czas, istnieje ryzyko pogorszenia jakości obrazu.

Jakie proponujecie rozwiązanie, jeśli nagranie na mojej kasecie trwa dłużej niż 2 godziny ?

Niektóre kasety mają długość 4 godzin, inne zostały nagrane w wolnej prędkości. W takich przypadkach, nagranie na klasycznej płycie DVD przekroczyłoby 2 godziny.

Rozwiązanie:

Nie mam już magnetowidu, więc nie mogę sprawdzić długości nagrań na moich kasetach przed wysyłką.

Nie ma problemu, większość naszych klientów jest w podobnej sytuacji!

W razie wątpliwości my zrobimy to za Państwa. Przede wszystkim poinformujemy Państwa o długości nagrania na każdej kasecie. Będą więc mogli Państwo podjąć decyzję, którą opcję mamy wykorzystać do nagrania dłuższych kaset.

Aby dowiedzieć się, jakie nagranie zawiera kaseta (i tym samym zadecydować, czy przegrywać je, czy nie), mogą też Państwo skorzystać z naszej usługi Podgląd zawartości kasety.

Po co przegrywać swoje filmy na płyty DVD?

  • Długość życia taśm magnetycznych jest ograniczona w czasie. Dlatego tak ważne jest przeniesienie filmów, na których nam bardzo zależy, na nośniki nie ulegające degradacji.
  • Podczas gdy w większości domów nie ma już magnetowidów, możliwe stanie się oglądanie starych filmów przez kino domowe, czy komputer...
kaset SVHS DVD

Po co zapisywać video w formacie divx lub H.264/H.265 ?

Coraz częściej ludzie magazynują swoje nagrania bezpośrednio na komputerze lub zewnętrznym twardym dysku. Video nagrane w standardowym formacie DVD składa się tak naprawdę z kilku dużych plików, a przez to nie jest przystosowane do tego typu magazynowania. W przeciwieństwie: video zapisane w formacie divx lub H.264/H.265, składa się tylko z jednego pliku o rozmiarach mniejszych przy takiej samej, bądź nawet lepszej jakości.

Dodatkowo, te nowsze formaty pozwalają na posiadanie mniejszych plików zachowując jednocześnie taką samą jakość obrazu.